Fellows 2006 to Present

Division of Plastic Surgery Fellows
2015-20162014-20152013-20142012-20132011-20122010-20112009-20102008-20092007-20082006-2007
Ahluwalia, Romy
Alnaeem, Hassan Ahmad
Alrowaili, Mohammad
Ching, Jessica
Cho, Ki-Hyun
Delyzer, Tanya
Demsey, Daniel
Deo, Sandhya
D’Hondt, Veerle
Ghanem, Ali Mahmoud
Halka, Anastassi
Klok, Jennifer
Kuuskeri, Marika
McKenna, Ann Marie
Neuhaus, Kathrin
Pandey, Sonia
Petropolis, Christian
Roberts, Amanda
Sharma, Pundrique
Wendt, Michael

Alahdab, Maher
Al-Hashmi, Sheikhan
Alotaibi, Nawaf
Armon, Noam
Davidge, Kristen
Demsey, Daniel
Deo, Sandhya

Jansen, Leigh
Kappos, Elisabeth
Nguyen, Phuon Duon
Rogers, Alan
Shararah, Abdul
Smith, Darren
Vargas, Federico
Al-Issa, Sami
Al-Qahtani, Saad
Al-Qahtani, Mohammed
Backstein, Richard
Bains, Robert
Buck, Donald
Barandun, Marina
Cypel, Tatiana
Davidge, Kristen
Fisher, Mark
Jansen, Leigh
Jindal, Kunaal
Korus, Lisa
Lee, Haemi
Lin, Yap Yan
Malic, Claudia
Mutu-Grigg, John
Paes Barreto, Marcio
Power, Stephanie
Sainsbury, David
Stewart, Tara Lynn
Zhang, Jing
Afolabi, Tola
Al-Issa, Sami
Al-Kudmani, Amer
Alshammari, Mishal
Arad, Ehud
Chivers, Quinton
Chesney, Amy
Cypel, Tatiana
Harry, Lorraine
Henkleman, Erika
Hynes, Sally
Lim, Gale Jue Shuang
McLelland, Brett
Merchant, Nishant
Moghaddam, Mahsa
Morritt, Andrew
Nagarajan, Mahalakshmi
O’Neill, Anne
Pirani, Asif
Ricketts, Sophie
Swan, Marc
Townley, William
Watts, Guy
Wong, Karen
Atiyah, Abulrazzak
Al-Issa, Sami
Al-Kudmani, Amer
Arad, Ehud
Boudana, David
Fattah (Abdelfattah) Adel
Harry, Lorraine
Kattan, Abdullah
Mah, Eldon
Khechoyan, David
Morrit, Andrew
Ngan, Natalie
O’Neill, Anne
Schembri, Paul
Shamsian, Negin
Sitzman, Thomas
Sunderland, Ian
Snyder-Warwick, Alison
Wong, Karen
Ahmad, Jamil
Alfarfaj, Nawarah
Bezuhly, Michael
Burge, Jonathan
Cheng, Jenny
Cypel, Tatiana
Farkash, Uri
Fattah, Adel
French, Brooke
Harvey, Isaac
Kattan, Abdullah
Locke, Michelle
Martou, Glykeria
Mah, Eldon
Mrad, Amir
Ngan, Natalie
Nodwell, Samuel Allan Trefor
Shah, Alia
Al-Shanawani, Bisher
Alzahrani, Khalid
Bade, Stuart
Cho, David Colin
Jepegnanam, Thilak
Meshulam-Derazon, Sagit
Neoh, Derek
Motakis, Dimitrios
Samson, Thomas
Shah, Alia
Wheeler, Jonathan
Wehrli, Laurent
Yla-Kotola, Tuija
Al-Kahtani, Mohammed
Al-Hodaib, Nasser
Cahoon, Neil
Chitte, Sachin A.
Choi, Matthew
Cypel, Tatiana
Cyriac, Chacko
Foster, Michael
Joughin, Karen
Kattan, Abdullah
Lannon, Declan
Payne, Caroline
Peters, Danny
Ramakrisnan, Anand
Simcock, Meredith
Stein, John D.
Stubenitsky, Bart M.
Taylor, Helena
Tobbia, Dalia
Al Subhi, Fatma
Alaithan, Bander
Al-Fardan, Zuhair
Cahoon, Neil
Cypel, Tatiana
Koljonen, Virve
Kuo, Meiying
Lannon, Declan
Peters, Daniel
Ross, Gary
Stubenitsky, Bart
Tobbia, Dalia
Tse, Raymond
Ying, Yvonne
Addison, Patrick
Alaithan, Bander
Chong, David
Chong, Tze-Feng
Gevorgyan, Artur
Heppell, Simon
Lai, Henry
Lannon, Declan
Lin, Jenny
Maoguo, Shu
McAllister, Sandra
Meilik, Benjamin
Murray, Dylan
Panossian, Andre
Ross, Gary
Ryan, Manijeh
Shahrokhi, Shahriar
Tobbia, Dalia
Vijayasekara, Vijith